Miedzyrzecze.org.pl

Archiwum forum Międzyrzecza

Nie jesteś zalogowany./Not logged in

Ogłoszenie

PRZEGLĄDASZ ARCHIWUM MIĘDZYRZECZA

#1 2010-07-29 12:14:47

LeM
Administrator
Od/From: Międzyrzecze
Zarejestrowany: 2007-06-18
Posty: 1485

Prośba o złożenie wniosku na zaplecze przy chatce

W związku z tym, że w programie unijnym RPO pojawił się nowy konkurs na budowę  bazy noclegowej i gastronomicznej przy obiektach turystycznych, w dniu wczorajszym dyskutowała na ten temat Komisja ds. Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego (która w zakresie pracy ma również pozyskiwanie środków unijnych). Po krótkiej dyskusji Komisja pozytywnie zaopiniowała wniosek do wójta, by rozważył możliwość złożenia do RPO wniosku na budowę zaplecza kuchennego oraz pokoi gościnnych przy naszej chatce. Warto przypomnieć, że na tą inwestycję jest już gotowy projekt budowlany i pozwolenie na budowę. 

W dniu dzisiejszym razem z radnym Tomaszem Osuch przekazaliśmy wójtowi następującą prośbę:

"W związku z ogłoszeniem przez Zarząd Województwa Śląskiego konkursu na dofinansowanie projektów w ramach Poddziałania 3.1.2 Infrastruktura zaplecza turystycznego/podmioty publiczne Priorytet III - Turystyka Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 – 2013 zwracamy się z prośbą o złożenie do tego programu wniosku o dofinansowanie projektu rozbudowy zaplecza kuchennego i pokoi gościnnych przy „Chacie Międzyrzecze”.
    Z analizy założeń poddziałania 3.1.2. wynika, że przewidziane są do wsparcia następujące typy projektów:
1.    Budowa (w tym rozbudowa, odbudowa, nadbudowa), przebudowa i remont bazy noclegowej wraz z niezbędnym wyposażeniem
2.    Budowa (w tym rozbudowa, odbudowa, nadbudowa), przebudowa i remont bazy gastronomicznej wraz z niezbędnym wyposażeniem
Wykonany w roku 2008 ze środków gminnych projekt rozbudowy zaplecza kuchennego i pokoi gościnnych przy „Chacie Międzyrzecze” dotyczy zarówno budowy bazy noclegowej jak i gastronomicznej w pobliżu obiektu, który stanowi jedną z atrakcji turystycznych naszej gminy, jaką jest Chata Międzyrzecze a w szczególności zgromadzone w niej zbiory Izby Regionalnej. Wpisuje się zatem doskonale w założenia tego programu.
Obecnie, ze względu na brak odpowiednich środków w budżecie gminy, mimo istniejącego pozwolenia na budowę inwestycja ta nie jest realizowana. Złożenie w/w wniosku we wspomnianym wyżej programie unijnym stwarza szansę uzyskania do 85 % dofinansowania, co byłoby niezwykle korzystne dla budżetu gminy  a przede wszystkim dla mieszkańców naszej gminy i przybywających tu gości. Warto nadmienić, że obecnie baza noclegowa w naszej gminie jest bardziej niż skromna i każda inwestycja, która może poprawić jej stan, a szczególnie zrealizowana z istotnym dofinansowaniem z zewnątrz, jest bardzo zasadna. Z drugiej strony brak zaplecza kuchennego przy Chacie Międzyrzecze jest bardzo odczuwalny przy organizacji wszelkiego rodzaju imprez przez GOK, Radę Sołecką, Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza, Koło Gospodyń Wiejskich oraz Koło Emerytów. Ostatnie trzy lata funkcjonowania tego obiektu są tego najlepszym dowodem.
Skierowanie do programu 3.1.2 RPO budowy zaplecza kuchennego i pokoi gościnnych było przedmiotem obrad Komisji ds. Porządku i Bezpieczeństwa Publicznego w dniu 28 lipca 2010. Po zapoznaniu się z zasadami konkursu Komisja pozytywnie zaopiniowała złożenie w/w wniosku do tego programu.   

                        Z poważaniem


                                Leszek Mroczko,    Tomasz Osuch"

Offline

 

#2 2010-07-29 14:27:50

zawisza
super forumowicz
Zarejestrowany: 2009-05-02
Posty: 5358

Re: Prośba o złożenie wniosku na zaplecze przy chatce

LeMie, idealny pomysl! Rzeczywiscie, pokoje do wynajecia, i "kacik" gastronomiczny bylbyby bardzo korzystne dla Miedzyrzecza. Zapewniam, ze czesc mojej rodziny polskiej i francuskiej bardzo chetnie spedzilaby nawet i wakacje goszczac w Chacie Miedzyrzeckiej. Wielu moich francuskich znajomych, ogladajac zdjecia Chatki na miedzyrzeckim forum, sugerowalo wlasnie taki projekt, moc goscic w takim miejscu dla wielu obcokrajowcow byloby niesamowita atrakcja. Juz nawet nie wspominam o ciekawych dochodach dla gminy, ktore moglyby isc w parze za  taka inwestycja. Gratuluje pomyslu.

Ostatnio edytowany przez/Last edit zawisza (2010-07-29 14:30:12)

Offline

 

#3 2010-08-04 18:22:27

LeM
Administrator
Od/From: Międzyrzecze
Zarejestrowany: 2007-06-18
Posty: 1485

Re: Prośba o złożenie wniosku na zaplecze przy chatce

zawisza napisał:

LeMie, idealny pomysl! Rzeczywiscie, pokoje do wynajecia, i "kacik" gastronomiczny bylbyby bardzo korzystne dla Międzyrzecza... Gratuluje pomyslu.

Dzięki Zawiszo za poparcie, niestety muszę Cię zmartwić. Twojego entuzjazmu nie podzielili radni Komisji Budżetowej, którzy pomysł, wg Ciebie idealny, zaopiniowali NEGATYWNIE. Dziś miała miejsce krótka dyskusja z wójtem oraz radnymi tej komisji -  Franciszkiem Handzel oraz Czesławem Machalicą, podczas której poprosiłem o uzasadnienie tej opinii. Oto jej przebieg:

4 sierpnia 2010 - dyskusja na temat negatywnej opinii Komisji Budżetowej w sprawie skierowania do Regionalnego Programu Operacyjnego wniosku o budowę zaplecza kuchennego i pokoi gościnnych przy "Chacie Międzyrzecze"     http://www.miedzyrzecze.org.pl/att_fck/Flash/dzwiek.jpg

Offline

 

#4 2010-08-04 20:08:59

zawisza
super forumowicz
Zarejestrowany: 2009-05-02
Posty: 5358

Re: Prośba o złożenie wniosku na zaplecze przy chatce

Bardzo przykra wiadomosc... Widac, ze radni  widza tylko megatywna strone. Szkoda, wiadomo przeciez , ze okolice Bielska Bialej sa miejscem turystycznym i na turystyce mozna przeciez sie wzbogacic. Oj,szkoda.

Offline

 

#5 2010-08-04 22:34:05

Kaja
Gość/Guest

Re: Prośba o złożenie wniosku na zaplecze przy chatce

Jean-Paul Sartre napisał: "Kto ma przeciwko sobie głupców, zasługuje na zaufanie". Ja ufam naszym radnym. Kaja

 

Stopka forum/Board footer

Powered by PunBB
© miedzyrzecze.org.pl