Miedzyrzecze.org.pl

Archiwum forum Międzyrzecza

Nie jesteś zalogowany./Not logged in

Ogłoszenie

PRZEGLĄDASZ ARCHIWUM MIĘDZYRZECZA

#1 2010-09-30 15:50:21

LeM
Administrator
Od/From: Międzyrzecze
Zarejestrowany: 2007-06-18
Posty: 1485

PROCHOWNIA na sprzedaż !

W dniu wczorajszym potwierdzona została informacja, że na wniosek radnego Franciszka Handzel z Mazańcowic Wójt Gminy Jasienica Janusz Pierzyna zamierza sprzedać obiekt "Prochownia" w Międzyrzeczu Górnym! Ma to pomóc w spłaceniu dużego zadłużenia budżetu gminy Jasienica.

Podczas Sesji Wójt złożył wniosek o zaciągnięcie kolejnego kredytu bankowego, na kwotę 5.000.000zł. Pieniądze te mają zostać wykorzystane na poprawę bardzo złej sytuacji finansowej gminy.

Z analizy protokołu Komisji Budżetowej Rady Gminy wynika, że uczestnicząca w Komisji  radna Genowefa Kopeć z Międzyrzecza Dolnego nie wystąpiła przeciwko wnioskowi radnego Franciszka Handzel.

http://www.spmfoto.org.pl/images/bjm2a9w73afmo50y9prm_thumb.jpg

Offline

 

#2 2010-09-30 16:54:29

Gospodarz
Gość/Guest

Re: PROCHOWNIA na sprzedaż !

Panie Leszku, jak sądzę "zła sytuacja finansowa gminy" to nie prawda! Przecież kieruje nią nikt inny jak sam magister inżynier zarządzania Janusz Pierzyna.
A tak poważnie, to nie dobrze jest pozbywać się takiego terenu jak Stara Prochownia.

 

#3 2010-09-30 17:21:26

LeM
Administrator
Od/From: Międzyrzecze
Zarejestrowany: 2007-06-18
Posty: 1485

Re: PROCHOWNIA na sprzedaż !

Gospodarz napisał:

A tak poważnie, to nie dobrze jest pozbywać się takiego terenu jak Stara Prochownia.

Wyobraź sobie Gospodarzu, że masz kilka hektarów ziemi położonej w miejscu, gdzie za kilka lat ma być zbudowany akwen wodny. Nietrudno zgadnąć, że w takiej sytuacji cena tej ziemi może wzrosnąć wielokrotnie, z wielką korzyścią dla Ciebie. Czy jako dobry gospodarz (a taki nosisz nick) pozbywałbyś się takiego terenu teraz, czy poczekałbyś na decyzję, czy rzeczywiście ten akwen powstanie? 

Uważam, że zarówno pan radny Handzel, cała Komisja Budżetowa jak i pan  Janusz Pierzyna to bardzo kiepscy gospodarze. Wielokrotnie to wykazywałem, propozycja sprzedaży Prochowni to kolejny przykład złego rządzenia.

Co do obecnej bardzo złe sytuacji finansowej gminy, uważam, że to wynik fatalnej pracy wójta Pierzyny. Mam zwyczaj, że z reguły uzasadniam takie opinie, wkrótce postaram się napisać, dlaczego takie jest moje zdanie.

Offline

 

#4 2010-09-30 22:36:49

Kalinka
Moderator
Od/From: tych z Międzyrzecza
Zarejestrowany: 2008-09-10
Posty: 4557

Re: PROCHOWNIA na sprzedaż !

Nie mogę w to uwierzyć, że wójt chce naprawdę sprzedać Prochownię, ten obiekt może przynieść wiele korzyści dla gminy. Prochownia to jedno z najpiękniejszych miejsc w Międzyrzeczu Górnym, podążając szlakiem do rzeki Jasieniczanka.
Prochownia jest usytuowana w przepięknym miejscu, jest obiektem, gdzie były organizowane spotkania dla naszej młodzieży i nie tylko, obiektem w który można zainwestować, coś zrobić, rozbudować itp. Przecież jest tyle programów unijnych, można na pewno z wielu skorzystać, dlaczego od razu sprzedawać? Czy na problemy finansowe gminy, nie może wójt znaleźć sobie innego terenu do sprzedaży? a w ogóle, czy za sprawą Międzyrzecza gmina popadła w takie problemy finansowe aby się "Nim" posiłkować?. To miejsce powinno przynosić przecież korzyści dla gminy, a nie straty. Moim zdaniem warto zainwestować w Prochownię, bo to zysk pewny.

A że dług gminy z dnia na dzień rośnie, to niedobrze panie Wójcie, niedobrze...

Offline

 

Stopka forum/Board footer

Powered by PunBB
© miedzyrzecze.org.pl