Miedzyrzecze.org.pl

Archiwum forum Międzyrzecza

Nie jesteś zalogowany./Not logged in

Ogłoszenie

PRZEGLĄDASZ ARCHIWUM MIĘDZYRZECZA

#1 2009-12-05 10:12:58

LeM
Administrator
Od/From: Międzyrzecze

Zabawa w ciuciubabkę na koszt Międzyrzecza

Mimo, że do karnawału zostało jeszcze kilka tygodni, niektórzy członkowie samorządu naszej gminy już świetnie się bawią. W ostatnim czasie trwała "zabawa w ciuciubabkę" pomiędzy Wójtem, panią sołtys Międzyrzecza Górnego oraz radnymi. Ponieważ zabawa ta była dość kosztowna, Międzyrzecze Górne zapłaciło za nią ponad 80.000zł, mieszkańcom naszej gminy należy się wyjaśnienie, na czym zabawa ta polegała.

Koniec roku to okres, kiedy każde sołectwo z reguły sprawdza ile pieniędzy jeszcze pozostało w budżecie, co do końca roku można za nie zrobić. W listopadzie wspólnie z panią sołtys i Radą Sołecką zrobiliśmy takie rozliczenie, okazało się, że jest to kwota 86.300zł niewykorzystanych pieniędzy i postanowiliśmy poprosić wójta i Radę Gminy o ich przesunięcie na remont dróg i budowę chodnika. Każdy, kto wie, jak krótki odcinek chodnika powstał przy ulicy Widok zgodzi się z tym, że jak są pieniądze to warto by go pociągnąć trochę dalej. Mamy też wiele rowów do pogłębienia, przepustów do zarurowania, pieniądze są nam więc bardzo potrzebne.

Przeglądając wszystkie wydatki okazało się, że z przekazanych przez Radę Sołecką  na remont parkingu przy szkole pieniędzy pozostało 20.000zł. Tyle samo zostało po wykonaniu projektu boiska. 46.300zł pozostało z pieniędzy wcześniej przeznaczonych na remont dachu na naszej szkole. Remont ten ostatecznie nie został wykonany. Razem to kwota 86.300zł. Dla sołectwa Międzyrzecze Górne to duża kwota.

W dniu 23 listopada pani sołtys przygotowała odpowiednie pismo i udała się do pana Wójta, by przekazać mu prośbę o powyższe przesunięcia. Wójt prośby pani sołtys wysłuchał, po czym doradził jej, żeby pisma nie składała, bo radni i tak środków nie przesuną. Nie wiemy, skąd Wójt, który tak często podkreśla, że jest tylko władzą wykonawczą wiedział, jak zachowa się władza uchwałodawcza? W każdym razie Wójt nie zajął się tym tematem, naszej prośby nie przedstawił ani komisji budżetowej ani Radzie Gminy.

Skoro pan Wójt zignorował prośbę pani sołtys, podczas Sesji w dniu 30 listopada radni Międzyrzecza Górnego złożyli identyczny wniosek do Rady Gminy o dokonanie przesunięć. Wtedy radni zapytali „a gdzie jest pismo w tej sprawie?” Gdy zgodnie ze swoją wiedzą odpowiedziałem, że pismo pani sołtys dostarczyła do gminy już tydzień temu ale pan Wójt zasugerował, żeby go nie składać, pan Wójt wyparł się tego. W efekcie na skutek braku pisma Rada wnioski odrzuciła. To też nietypowe, bo wcześniej wielokrotnie ustne wnioski  radnych o różne przesunięcia w budżecie Rada przyjmowała bez uwag.

W ten sposób pan Wójt i radni świetnie się zabawili, ponownie kosztem Międzyrzecza Górnego.

Przedstawiam zapis audio dyskusji podczas Sesji Rady Gminy w dniu 30 listopada 2009 roku oraz wyjaśnienia pani sołtys Marii Głuc-Mrzyk, udzielone Radzie Sołeckiej Międzyrzecza Górnego w dniu 2 grudnia 2009 roku. Dokumentują one czytelnie całe opisane wyżej zdarzenie.

Nagranie nr 1. Sesja Rady Gminy 30 listopada 2009 - rozpatrzenie wniosku o przeniesienie środków http://www.miedzyrzecze.org.pl/att_fck/Flash/dzwiek.jpg

Nagranie nr 2. Rada Sołecka Międzyrzecza Górnego, 2 grudnia 2009 - wyjaśnienia pani Sołtys http://www.miedzyrzecze.org.pl/att_fck/Flash/dzwiek.jpg

#2 2009-12-06 22:24:08

gonzo
użytkownik

Re: Zabawa w ciuciubabkę na koszt Międzyrzecza

Wójt znów zrobił Międzyrzecze w bambuko. Sołtyska potwierdziła wszystko co nasz pan Leszek mówił. Pismo było a wójt kłamał w biały dzień. Krew się gotuje.

#3 2009-12-07 23:11:49

Lucjan
początkujący

Uważnie przeczytałem zamieszczony komentarz i wysłuchałem dokumentację dźwiękową.Zgadzam się z poprzednikiem że to wójt kłamał. Myślę że szydercza "prośba o dokument" została spełniona.Mówiąc to wójt nie spodziewał się że zostanie ona spełniona i postawi Go w tak niekorzystnym świetle. Wracając do przesunięć finansowych w wypowiedzi swojej powołuje się pan Lemie na cały szereg korzystnych dla innych sołectw przeniesień wnioskowanych przez wójta i radnych.Czy te przeniesienia odbyły się na tej samej sesji? Czy może pan zamieścić nagrania które by to dokumentowały.Czy wniosek na pozostawienie środków z budowy sceny w Międzyrzeczu Dolnym przeszedł? Na co radna Międzyrzecza Dolnego proponowała przeznaczyć te pieniądze bo nie ma tego w zamieszczonym nagraniu.Jak to jest że w naszej szkole brak boiska z prawdziwego zdarzenia ,niszczeją wybudowane przez mieszkańców zaniedbywane obiekty sportowe.a wójt przenosi pieniądze do szkoły w Grodźcu. Czy międzyrzecze to inna gmina niż Jasienica. Tam wójt potrafi zadbać o wszystko  .

#4 2009-12-08 16:46:48

ziółko
użytkownik

Brawo Pani Sołtys ! Radni gminy Jasienica powinni uczyć się od Pani odwagi cywilnej i uczciwości. Nareszcie znalazł się ktoś , kto nie bał się poświadczyć o prawdzie, mimo  delikatnie mówiąc nieeleganckich insynuacji Wójta ! Ma Pani u mnie duże uznanie za taką postawę. Takich ludzi chyba nam w gminie brakuje, bo gdyby choć parę osób spośród Radnych nie dało się zakrzyczeć Wójtowi - to musiałby On liczyć się ze zdaniem innych i nie pozwalał sobie na różne nieuczciwości.Jeszcze raz moje wyrazy szacunku.

#5 2009-12-09 00:18:07

LeM
Administrator

Lucjan napisał:

Wracając do przesunięć finansowych w wypowiedzi swojej powołuje się pan Lemie na cały szereg korzystnych dla innych sołectw przeniesień wnioskowanych przez wójta i radnych.Czy te przeniesienia odbyły się na tej samej sesji? Czy może pan zamieścić nagrania które by to dokumentowały.

Lucjan, prawie na każdej Sesji mają miejsca zmiany w budżecie, w tym przeniesienia. Mogę zamieścić zapis audio takich fragmentów Sesji, tyle tylko, że w chwili obecnej nie za bardzo mam na to czas. Dużo czasu obecnie zajmuje nam organizacja szkoleń unijnych i pisanie następnych wniosków, które jako Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza oraz Straż Międzyrzecza Górnego chcemy złożyć. Ponadto mam jeszcze kilka tematów, dotyczących ostatniej Sesji, które chciałbym "wyprostować". Jak się tylko trochę odrobię, to zamieszczę przykład takiej korekty.

Lucjan napisał:

Czy wniosek na pozostawienie środków z budowy sceny w Międzyrzeczu Dolnym przeszedł?

Nie, Rada odrzuciła wniosek, by pieniądze pozostały w Międzyrzeczu Dolnym.

Lucjan napisał:

Na co radna Międzyrzecza Dolnego proponowała przeznaczyć te pieniądze bo nie ma tego w zamieszczonym nagraniu.

Radna nie poparła wniosku o pozostawienie tych środków na Dolnym.

Lucjan napisał:

Jak to jest że w naszej szkole brak boiska z prawdziwego zdarzenia, niszczeją wybudowane przez mieszkańców zaniedbywane obiekty sportowe.a wójt przenosi pieniądze do szkoły w Grodźcu. Czy międzyrzecze to inna gmina niż Jasienica. Tam wójt potrafi zadbać o wszystko.

Proponuję, by to pytanie zadać bezpośrednio panu Wójtowi.

ziółko napisał:

Brawo Pani Sołtys ! Radni gminy Jasienica powinni uczyć się od Pani odwagi cywilnej i uczciwości. Nareszcie znalazł się ktoś , kto nie bał się poświadczyć o prawdzie, mimo  delikatnie mówiąc nieeleganckich insynuacji Wójta ! Ma Pani u mnie duże uznanie za taką postawę. Takich ludzi chyba nam w gminie brakuje, bo gdyby choć parę osób spośród Radnych nie dało się zakrzyczeć Wójtowi - to musiałby On liczyć się ze zdaniem innych i nie pozwalał sobie na różne nieuczciwości.Jeszcze raz moje wyrazy szacunku.

Dziękuję ziółko za tak cenny wpis. Podpisuję się pod nim dwoma rękami. Myślę, że przyjdzie taki czas, że Pani Sołtys powie kiedyś wszystkim, co przeżyła po opublikowaniu jej wypowiedzi na tym forum...

#6 2009-12-09 11:10:33

LeM
Administrator

Przesłuchując nagranie 1, dotyczące przeniesień środków, warto zwrócić uwagę na polemikę a w efekcie krętactwo Wójta na temat przesunięcia środków na drogę w Jasienicy. Gdy powiedziałem (6'02"):

"Panie Wójcie, pan mówi o tym, że z dachu szkoły nie powinny być środki (przeniesione) na drogi, bo  będzie termomodernizacja, natomiast dzisiaj proponuje pan zmniejszenie na budowę GOK-u w Jasienicy (...) i przekazanie ich na remont drogi w Jasienicy. Ta interpelacja dzisiaj była chyba zasadna, to kolejny przykład, gdzie Wójt zmniejsza środki inwestycyjne na budowę GOK w Jasienicy i proponuje przekazanie 60.000zł na budowę drogi w Jasienicy, a jednocześnie mówi: "nie ruszajcie pieniędzy z dachu [na szkołę w Międzyrzeczu], bo przecież będziemy robili termomodernizację". A czy panie Wójcie nie będziemy budowali GOK-u w przyszłym roku, że inne sposoby postępowania pan sugeruje?" Po tym wystąpieniu złożyłem wniosek na przekazanie środków z budowy sceny w Dolnym na rzecz inwestycji w Dolnym. Po złożeniu wniosku powiedziałem (7'42"): "Chcemy mówić o problemach, dlaczego z GOK w Jasienicy buduje się drogę w Jasienicy a dlaczego z pieniędzy na GOK w Międzyrzeczu nie można zrobić tego samego? Bardzo proszę o wyjaśnienie".

W odpowiedzi Wójt powiedział (7'57"): "Ja nie wiem, czy my mamy różne dokumenty przed sobą, czy te same. Jak dobrze widzę, w projekcie przesunięć jest zapisane w formie zmniejszenia wydatków - rozbudowa kompleksu kulturalno-sportowego w Jasienicy, przeniesienie środków na pomoc dla powiatu w kwocie 56.000zł i na zakup kosiarek samojezdnych 42.000zł"

Niby więc wszystko jasne. Proponuję jednak zapoznać się z fragmentem sprawozdania Wójta, wygłoszonego kilkanaście minut wcześniej:

Nagranie nr 3. Propozycja przeniesienia środków z budowy GOKiS na remont drogi w Jasienicy http://www.miedzyrzecze.org.pl/att_fck/Flash/dzwiek.jpg

Tu Wójt mówi zupełnie coś innego: "Przy korekcie budżetu należy przesunąć  100.000zł z rozbudowy Ośrodka Kultury Sportowej w Jasienicy (JaPe) z przeznaczeniem: 60.000zł na pokrycie kosztów związanych z poszerzeniem drogi Myśliwskiej w Jasienicy i 42.000zł na zakup traktorków potrzebnych do koszenia boisk ..."

Wójt wyraźnie proponuje tu przeniesienie 60.000zł z budowy GOKiS w Jasienicy na drogę w Jasienicy. Nie rozumiem dlaczego później, gdy powołałem się na jego własne słowa,  zaprzecza, kręci, zmienia fakty? Przy okazji niesłusznie atakuje adwersarza? 

Ktoś może powiedzieć, to tylko takie małe kłamstewko, dla Jasienicy to dobrze, dostała 60.000zł na drogi. Dla kogoś może tak, dla mnie nie. Nie widzę problemu, żeby te środki przenieść na drogę w Jasienicy, pod jednym jednak warunkiem, że taką samą zasadę zastosujemy dla Międzyrzecza, Landeka, Iłownicy ...

Jeśli jednak w tym samym czasie Wójt bawi się w ciuciubabkę z nami oraz naszą panią sołtys, blokując środki dla Międzyrzecza a jednocześnie proponuje przeniesienie środków dla Jasienicy w sposób jaki pokazałem powyżej, to ja jestem przeciw takiemu Wójtowi oraz jego sposobowi sprawowania władzy.

Jak trzeba przenieść środki do Jasienicy, dla pana Wójta każdy argument jest dobry, łącznie z kłamstewkami i krętactwami. Jak trzeba zablokować przekazanie środków do Międzyrzecza, żeby wystawić radnych mieszkańcom (vide: wczorajszy wpis m_e_l'a), też.  Pokazuję to, bo takich małych, większych i jeszcze większych kłamstewek słyszałem już mnóstwo. Na tym w dużej mierze zasadza się zarządzanie gminą Jasienica.

Szanowni Państwo, ponad rok temu przerwaliśmy z radnym Tomaszem Osuch ścianę milczenia, bo już nie mogliśmy patrzeć na te właśnie małe, większe i jeszcze większe kłamstewka, gierki, zabawę w samorząd na koszt naszych mieszkańców.

Zamiast autentycznej pracy samorządowej, w Jasienicy stosowane są metody, które nawet król Ćwieczek mógłby uznać za przestarzałe. Ktoś się fajnie bawi, my wszyscy za to płacimy. Takie jest moje zdanie.

#7 2009-12-09 12:26:02

ziółko
użytkownik

Dobrze Panowie Radni, że rejestrujecie przebieg posiedzeń Sesji czy Komisji, bo z przytoczonych tutaj relacji wynika, że do Pana Wójta i Rady Gminy można tylko :
służbowo, z pismem w ręku i dyktafonem na stole.Inaczej wyprą się w żywe oczy ,że ktoś chciał cokolwiek w Gminie dla swego sołectwa uzyskać, zawnioskować,załatwić...
Wystarczy przeczytać insynuacje M-e-la . Ciekawi mnie tylko jedno M-e-l : gdzie i kiedy Ty i pozostali Radni wnioskują w sprawach swoich Sołectw, bo jakoś na oficjalnych posiedzeniach ich nie słychać?.....A przecież taka jest normalna droga działania Radnego, czy nie mam racji?

#8 2009-12-10 06:45:36

Jacek
bywalec

ziółko napisał:

Wystarczy przeczytać insynuacje M-e-la .

M_e_l nieudolnie próbuje zamazać obraz. Taka mikro zasłona dymna. Ale dymkiem z papieroska wiele zasłonić się nie da...

#9 2009-12-10 11:01:18

kn
początkujący

Jacku, vs. LeM-ie, a gdzie twoja trzecia ksywa: Kalinka? zapomniałeś hasło?

#10 2009-12-10 12:02:51

zawisza
super forumowicz

Drogi kn, uwazam za niesamowite Twoje insynuacje, czyzby to byla projekcja z Twojej strony? Przeciez i zdaza sie tak, ze kilka zupelnie roznych osob moga miec podobne do siebie zdanie, nie spotkales (las) sie z tym nigdy?

#11 2009-12-10 12:32:05

LeM
Administrator

kn napisał:

Widzę kn, że należysz do grupy ludzi, którzy lubią bezpodstawnie pomawiać innych. Wcześniej już ktoś plótł tu bzdurki, że niby występuję pod kilkoma nickami.

W zasadzie nie mam obowiązku odpowiadać na takie głupawe pomówienia, ale dam Ci pewną zagadkę. Z tego co widzę, Jacek wpisał się tu wczoraj o godz. 19:57:43 (Jacku, przy okazji pozdrawiam smile ). Tak się składa, że w tym czasie byłem wraz z grupą wielu osób w "chatce", trwał tam nabór na szkolenia unijne, widziało mnie tam o tej porze mnóstwo osób. Wróciłem grubo po 21-szej. Jak więc to możliwe, że będąc na rekrutacji w chatce, jednocześnie wpisałem się na forum?

Jak masz honor to przeprosisz. Czekam.

A co do Jacka, Kalinki i innych forumowiczów: niektórych znam osobiście, większości niestety osobiście nie znam. Prawdę powiedziawszy bardzo chciałbym ich znać osobiście, bo to generalnie bardzo fajni ludzie smile

zawisza napisał:

Drogi kn, uwazam za niesamowite Twoje insynuacje, czyzby to byla projekcja z Twojej strony? Przeciez i zdaza sie tak, ze kilka zupelnie roznych osob moga miec podobne do siebie zdanie, nie spotkales (las) sie z tym nigdy?

Zawiszo, dzięki. Zastanawiam się, czy nie poprosić Cię o jakąś fotkę zdjęcia ulicy z Paryża (koniecznie z datą i godziną), muszę chyba zacząć zbierać dowody, że nie jestem Zawiszą smile

#12 2009-12-10 15:09:34

gonzo
użytkownik

fajnie, że te mele sie tu teraz wpisują, zrobiło się ciekawiej było za spokojnie tongue

#13 2009-12-10 19:00:56

Jacek
bywalec

kn napisał:

Myślę, że odzyskanie hasła do konta to malutki problem wink Jeśli Kalinka je zapomniała, szybko je odzyska big_smile

Lubię jak się mnie wkłada do jednego "worka" z Kalinką i LeMem. Dowartościowuje mnie to niesamowicie! I jest z kim pogadać na poziomie. Jest jeszcze sporo osob na forum, ktore do naszego "worka" chętnie bym zaprosił...
W każdym razie są i takie "woreczki" w pobliżu ktorych samo przebywanie sprawia przykrość.

#14 2009-12-10 22:02:27

ziółko
użytkownik

I ja tutaj widzę, że kn, podobnie jak wcześniej MEL x2 , za wszelką cenę chcą udowodnić, że LeM na tym forum istnieje samotnie, sam tematy stawia i je komentuje.Aż nadto jasne są te zapędy, aby naszych Radnych pokazać ludziom jako oszołomów, których nikt nie popiera. Mylisz się kn - nawet jeśli ludzie się nie wpisują, to forum czytają i mają swoje zdanie. Wystarczy z nimi porozmawiać a przekonasz się, jak wielu naszych Radnych szanuje i z nimi się zgadza. Zapewniam Cię kn, że ja również jestem osobą z krwi i kości. A może to Ty nie istniejesz ?
Przytoczę Ci kn pewną myśl : nasz Proboszcz, którego bardzo cenię, powiedział kiedyś w swoim kazaniu : " człowieka poznaje się po tym, jakimi przyjaciółmi sie otacza. Mądry człowiek nie boi się gromadzić wokół siebie takich ludzi, od których można się czegoś nauczyć, dowiedzieć coś ciekawego, którzy są twórczy i inteligentni.."
Wejdź kn na inne wątki naszego forum a przekonasz się, że LeM skupił wokół siebie grono nietuzinkowych osób, które interesują się światem, swoją miejscowością, które kochają przyrodę, robią cudne zdjęcia, nawet wiersz napiszą, które potrafią współpracować , ucząc się i bawiąc.. A Ty kn? Stawiasz się w jednym rzędzie z "Bolkiem", " Melem" x2 a nawet z Panem Wójtem , który przy każdej okazji zieje pod adresem naszych Radnych samymi złośliwościami.I wiesz co kn? Ja również tak jak Jacek, nie zaliczyłabym Cię do swoich przyjaciół. Nie mieścisz się przez swoje insynuacje.Pozdrawiam !

Ostatnio edytowany przez/Last edit ziółko (2009-12-10 22:03:57)

#15 2009-12-11 22:58:52

zawisza
super forumowicz

LeMie, zdjecie z Paryza z ulicy na ktorej mieszkam pewnie naszemu kn nie wystarczy! Zbierzmy moze kod genetyczny wszystkich forumowiczow! wink Albo opracujmy logowanie na odciski palcow!

Ostatnio edytowany przez/Last edit zawisza (2009-12-11 23:04:40)

#16 2009-12-12 13:48:13

LeM
Administrator

zawisza napisał:

LeMie, zdjecie z Paryza z ulicy na ktorej mieszkam pewnie naszemu kn nie wystarczy! Zbierzmy moze kod genetyczny wszystkich forumowiczow! wink Albo opracujmy logowanie na odciski palcow!

Zawiszo, aby zwiększyć poziom pewności, ze osoba zalogowana jest dobrze zidentyfikowana możemy wdrożyć cały pakiet:
- identyfikacja odcisków palców,
- identyfikacja tęczówki oka,
- weryfikacja geometrii dłoni (tej z myszką),
wink

#17 2009-12-13 21:40:57

Alibab
bywalec
Od/From: Międzyrzecze Górne

Ja proponuję dodać badanie DNA (i nie mam tu na myśli badania dna oka, tylko "kwas deoksyrybonukleinowy", pełniący rolę nośnika informacji genetycznej organizmów żywych.)
big_smile

"Pożyteczniejsza jest tolerancja różnorodności poglądów, ich poszanowanie, aniżeli zwracanie uwagi na rzeczy błahe."
[i]Ania-czechy[/i]

Stopka forum/Board footer