Miedzyrzecze.org.pl

Archiwum forum Międzyrzecza

Nie jesteś zalogowany./Not logged in

Ogłoszenie

PRZEGLĄDASZ ARCHIWUM MIĘDZYRZECZA

#1 2009-03-05 18:39:41

LeM
Administrator
Od/From: Międzyrzecze
Zarejestrowany: 2007-06-18
Posty: 1485

Wkrótce Nowy Statut Gminy?

Od kilku miesięcy trwają prace nad opracowaniem nowego statutu naszej gminy. Obecny statut jest mocno przestarzały, w wielu punktach jest niezgodny z obecnie obowiązującymi ustawami, najwyższy więc czas na jego nowelizację. Jako przykład podam, że według obowiązującego statutu „organem wykonawczym Gminy jest Zarząd”. Wszystko fajnie, tyle, że ustawa o samorządzie gminnym zlikwidowała Zarządy Gmin … 10 lat temu.

Projekt nowego statutu, opracowany przez Wójta naszej gminy został przedstawiony radnym w dniu 22 września ubiegłego roku. Od tego czasu trwały konsultacje z radnymi co do jego treści. Propozycje zmian w Statucie zgłosiło tylko dwóch radnych – Tomasz Osuch i Leszek Mroczko, pozostali rani nie widzieli potrzeb wprowadzania jakichkolwiek zmian. Ze zgłoszonych przez nas uwag (ogółem 43), kilka lub kilkanaście w formie pełnej lub zmodyfikowanej zostało przyjętych przez Komisję Budżetową, pozostałe zostały odrzucone. Z informacji uzyskanej podczas dzisiejszej sesji wynika, że projekt nowego Statutu jest obecnie analizowany przez prawników.

W dniu dzisiejszym (5 marca) o godz. 11.30 zwróciliśmy się do pani Sekretarz Gminy o udostępnienie aktualnej wersji projektu nowego Statutu. Pani Sekretarz obiecała przesłać nam go e-mailem. Chcielibyśmy wykorzystać to forum na przeprowadzenie społecznych konsultacji projektu Statutu przed jego przyjęciem przez Radę Gminy. Jak tylko otrzymamy go od Pani Sekretarz, zamieścimy projekt w Internecie, przedstawimy też pod dyskusję kilka najistotniejszych naszym zdaniem propozycji zmian.

Offline

 

Stopka forum/Board footer

Powered by PunBB
© miedzyrzecze.org.pl