Miedzyrzecze.org.pl

Archiwum forum Międzyrzecza

Nie jesteś zalogowany./Not logged in

Ogłoszenie

PRZEGLĄDASZ ARCHIWUM MIĘDZYRZECZA

#1 2009-08-28 15:48:10

LeM
Administrator
Od/From: Międzyrzecze

Pomówić łatwo, przeprosić trudno ... czyli lekcja odwagi cywilnej

W jednym z wcześniejszych wątków (post #4) przedstawiłem skierowany pod moim adresem przez Wójta naszej gminy pana Janusza Pierzynę zarzut, z którego wynikało, że rzekomo nie dotrzymałem zobowiązania, zgodnie z którym nasze sołectwo miało dołożyć do budowy "chatki" z własnych środków 100.000zł w kolejnym roku po otrzymaniu grantu unijnego. Grant w kwocie 450.000zł na budowę "chatki" otrzymaliśmy w roku 2005, zgodnie z tym co mówi pan Wójt,  zobowiązałem się, że ze środków Międzyrzecza Górnego w roku 2006 przekażemy 100.000zł i słowa nie dotrzymałem.

Ja uważam, że słowa Wójta to jakaś bzdura i pomówienia (tym bardziej, że w roku 2006 wspomnianą kwotę na budowę chatki przekazaliśmy, proszę popatrzeć na dokumenty zamieszczone poniżej), dlatego prosiłem i nadal proszę wójta o ich wyjaśnienie. Jeśli się kogoś oskarża lub pomawia, to albo trzeba udokumentować swoje racje albo mieć odwagę cywilną i przeprosić. Na razie nie doczekałem się ani tego ani tego.

Zdarzenie, które przedstawiam miało miejsce w dniu 15 maja br., podczas posiedzenia Komisji Rady Gminy.

Przebieg przytoczonej dyskusji w maju br.:

Nagranie nr 1. Budowa Chaty Międzyrzecze" - dyskusja na posiedzeniu Komisji ds UE, 15 maja 2009 http://www.miedzyrzecze.org.pl/att_fck/Flash/dzwiek.jpg

Słowa Wójta odebrałem jako pomówienie pod moim adresem, uważam bowiem, że ze wszystkich zobowiązań się wywiązałem. W związku z tym złożyłem do Wójta wniosek o odpowiednie udokumentowanie zarzutów.

Czekałem cierpliwie przez ponad 3 miesiące, nie doczekałem się żadnej reakcji wójta.

W związku z tym, w dniu 28 sierpnia br. podczas posiedzenia Komisji Rewizyjnej ponownie poprosiłem pana Wójta o udokumentowanie zarzutów lub przeprosiny

Nagranie nr 2. Zapytanie podczas posiedzenia Komisji Rewizyjnej, 28 sierpnia 2009 http://www.miedzyrzecze.org.pl/att_fck/Flash/dzwiek.jpg

Przykro powiedzieć, ale pan Wójt moim zdaniem nie stanął na wysokości zadania. Udał, że nie pamięta o czym mówił. Stwierdził, że musiałby zajrzeć do protokołu i zobaczyć, o czym mówił. W maju br. Wójt twierdził, że pamięta co ja rzekomo powiedziałem 4 lata wstecz, w sierpniu nie pamięta już własnych słów z maja?.

Przedstawiona sprawa to test wiarygodności władzy publicznej. W dalszym ciągu mam nadzieję, że Wójt Gminy Jasienica jest człowiekiem wiarygodnym i potrafi udokumentować własne słowa.

Przypominam komentarz, który zamieściłem w maju. Niestety, dalej jest aktualny:

Na moje pytanie "Jakie deklaracje w tym zakresie składało sołectwo Międzyrzecze Górne?" pan Wójt powiedział m.in.:"A zobowiązania, nie chciałbym tu mówić o Międzyrzeczu Górnym, tylko o zobowiązaniach radnego, bo ja sobie to doskonale przypominam, jak radny pan Leszek Mroczko na Komisji Budżetowej mówił, że będzie to w przyszłym roku, jeżeli wniosek zostanie złożony to my z tego swojego budżetu również przekażemy 100 000zł. I to pamiętam"

W odpowiedzi poprosiłem pana Wójta, by dokładnie sprawdził co powiedział, bo wg mnie w budżecie roku 2006 nasze sołectwo przekazało 100 000zł. Pan Wójt nic na to nie odpowiedział, wydaje mi się, że takie niewygodne dla niego fakty go nie interesują.

Według mnie sprawę można wyjaśnić w bardzo prosty sposób, wystarczy sprawdzić, czy i jakie środki sołectwo Międzyrzecze Górne przekazało w roku 2006 na budowę „chatki”. Ja twierdzę, że przekazało  100 000zł.

Proszę pobrać 

Preliminarz wydatków budżetu gminy Jasienica na 2006 rok

i sprawdzić ile środków dla Międzyrzecza Górnego jest na rok 2006:

1.    budowa wodociągu – 40 000zł
2.    budowa chodnika – 28 300zł
3.    budowa oświetlenia – 40 000zł

Razem 108 300zł.

Liczba mieszkańców Międzyrzecza Górnego w roku 2005, na podstawie której opracowywano budżet na rok 2006 wynosiła 2083 osoby. Czyli wg zasady „100 zł na mieszkańca” sołectwo nasze otrzymało 208 300zł, a na powyższe wydatki przekazało tylko 108 300zł. Gdzie podziała się kwota 100 000zł? Jest w pozycji „budowa ośrodka kultury regionalnej w Międzyrzeczu Górnym”.  Myśmy środki z własnego budżetu przekazali, a ja za to do tej pory dostaję od wójta po głowie.

Tego, że nasze sołectwo przekazało 100 000zł na budowę „chatki” pan Wójt nie pamięta. Tego, że nasze sołectwo na tą inwestycję przeznaczyło do tej pory z własnych bardzo skromnych środków znacznie więcej środków - blisko 400 000zł pan Wójt też nie chce wiedzieć.

Pomylić się każdy może, pan Wójt też. To kwestia ludzka. Mam nadzieję, że pan Wójt po przeczytaniu tego tekstu potrafi wypowiedzieć słowa przeprosin. Czy tak będzie, wkrótce się przekonamy.

Dopisek z 28 sierpnia:

Do tej pory Wójt Gminy Jasienica nie wykazał się w tej sprawie należytą starannością. Potwierdza to moją opinię, że jest to człowiek, dla którego odwaga cywilna to słowo obce. Niestety.

#2 2009-08-29 12:23:04

Jacek
bywalec

Re: Pomówić łatwo, przeprosić trudno ... czyli lekcja odwagi cywilnej

LeM napisał:

Dopisek z 28 sierpnia:

Do tej pory Wójt Gminy Jasienica nie wykazał się w tej sprawie należytą starannością. Potwierdza to moją opinię, że jest to człowiek, dla którego odwaga cywilna to słowo obce. Niestety.

Więc mamy już kilka obcych słów w słowniku:
1. Sprawiedliwość
2. Sumienność
3. Prawo
4. Samorząd (chyba że w wersji - "sam rządzę")
5. Rzetelność
6. ...
7. ...

#3 2009-09-17 08:35:31

LeM
Administrator
Od/From: Międzyrzecze

Re: Pomówić łatwo, przeprosić trudno ... czyli lekcja odwagi cywilnej

Podczas Sesji w dniu 3 września ponownie poprosiłem Wójta o wyjaśnienie jego zarzutów w stosunku do mojej osoby. Zamiast wyjaśnienia Wójt wypowiedział następujące słowa  (nagranie nr 3):

Nagranie nr 3. Odpowiedź Wójta na prośbę o wyjaśnienie pomówienia radnego http://www.miedzyrzecze.org.pl/att_fck/Flash/dzwiek.jpg

Zrozumiałem te słowa jako przyznanie się Wójta do błędu i przeprosiny. Skoro tak, ze swojej strony przyjąłem przeprosiny i uważam temat za zamknięty.

Stopka forum/Board footer